Backlink Çeşitliliğinin Önemi

Backlink insanların kullanması için tasarlanan ve aktif halde çalışan internet sitelerinin diğer sitelerden aldığı bağlantılara verilen isimdir. Backlink yapmak için olması gereken ve belirlenen herhangi bir konu yoktur. Yani site içerisinde yer alan bir yazı içerisine, ya da resim ve video gibi bölümlerin altına farklı konular için backlink verilebilmektedir. Günümüzde internet sitelerinin popülerliğini arttırmanın birçok yolu bulunuyor. Bu yöntemlerden bir tanesi de elbette backlink çalışmalarıdır. Seo çalışmaları kapsamında yapılan backlinklerin kaliteli olması gerekir. Aksi halde yapılan çalışmalar sitenin popülerliğini arttıramaz hatta sitenin google tarafından filtrelenmesine de neden olur. Siteniz için bir backlink alınacaksa, gerekli olan ve sitenize faydası olan linkler kullanılmaktadır. Backlink çeşitliliği bu durumda da önem arz etmektedir.
 
Backlink alınacak sitenin içeriğinin uygulanacak site ile uygun olması gerekir. Ana sitenin ve backlink yapılacak olan sitenin ip adreslerinin değişik lokasyonlarda olması yapılan backlink çalışmalarının daha verimli olmasını sağlar. Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise backlink yapılacak olan siteye ait verilerdir. Sitelerin seo trustrank değeri, pagerank değeri ve alexa trafiği backlink yapılırken özen gösterilmesi gereken konulardır. Bu değerlerin yüksek olması sizin sizin sitenizin popülerliğini de arttırmaktadır. Ayrıca sitlerde bulunan makalelerin özgün olması da gerekir. Sitelerin istenilen amaçlara ulaşması için backlink çeşitliliği konusuna dikkat edilmesi gerekir.
 
Örneğin siteniz için çeşitli backlink aldınız ancak bunların hepsi aynı noktadan geliyorsa yani sadece forum siteleri ya da sadece yorum aracılığı ile gerçekleşiyorsa bu durum genellikle arama motoru tarafından hoş karşılanmaz ve amacına ulaşmaz. Bu yüzden backlink çeşitliliği durumuna dikkat edilmelidir. Forumlar aracılığı ile yapılan backlink, yorumlar aracılığı yapılan backlink, makale backlink, footer backlink, çapraz backlink, karşılıklı backlink, video ve sosyal mecra aracılığı ile yapılan backlinklerin dengeli bir şekilde ayarlanması ve alınması gerekir. Sitenizin itibarının yükseltilerek popülerliğini arttırmak istiyorsanız değeri yüksek olan sitelerden backlink alınmalıdır. Backlink çeşitliliği konusuna dikkat ederek, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uygun olan backlink türleri tercih edilmelidir.

2 Yorumlar

 • Bahanem / 29 Temmuz 2015 at 12:13

  En yakın zamanda size ulaşmak istiyorum şuan para sıkıntısı çekiyorum büyük bir paket almayı düşünüyorum kelimelerim ise şunlar Doğa resimleri, doğa fotoğrafları

  Cevapla
  • backlink / 29 Temmuz 2015 at 15:41

   Merhaba, parasal sorunu çözdüğünüzde ve uygun olduğunuz bir zamanda sitenizin durumuna göre bir çalışma yaparız.

   Cevapla