Site İçeriğinin Seo’ya Etkisi


Başarılı Bir Seo Yapmak İçin Yapılması Gerekenler

İngilizcesi Search Engine Optimization olan seo kelimesinin Türkçe olarak taşıdığı anlam ise milyonlarca internet sitesi arasında üst sıralarda yer alabilme ya da internet dünyasında var olabilmektir. Günümüzde internet kullanımın giderek yaygınlaşması firmaları da internete yönlendirmiştir. Artık birçok firma web siteleri aracılığı ile tanıtımlarını ve isimlerini duyurmakta ve ürünlerinin satışını internet siteleri üzerinden yapmaktadır. Firmaların ya da kişilerin web sitelerinin daha fazla kullanıcılar tarafından fark edilmesi ve ziyaret edilmesi o sitenin ve doğal olarak firmanın başarısını arttırır. Seo çalışmaları da tam bu aşamada devreye girer. Seo için yapılacak olan önemli çalışmalar ile amaçlanan, internet sitelerinin en çok kullanılan arama motoru Google üzerinde üst sıralarda yer almasıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken çok sayıda konu bulunuyor. Bu yüzden internet sitelerinin arama motoru optimizasyonu çalışmalarını konusunda uzman olan, deneyimli kişilere yaptırmaları gerekir. Aksi halde hem hedeflenen şey olmaz hem de boş boşuna paralar harcanmış olur.

Arama motoru optimizasyonu için yapılması gereken önemli konulardan bir tanesi sitenin içeriğidir. Sitenin tasarımı her ne kadar iyi olursa olsun sitenin içerik olarak yeterli olmaması başarısız sonuçlar doğurur. Bunun dışında renk seçimi, kodlamalar, backlink ve fotoğrafların tanıtılması seo çalışmaları içerisinde yapılması gereken konulardır.


Arama Motoru Optimizasyonunda Kaliteli İçeriğin Önemi

Bir internet sitesinin Google arama motorunda üst sıralarda yer almasında kaliteli içerik bulundurmanın önemi çok büyüktür. Site içerisindeki metinlerin mümkün olduğunca hatasız yazılmış olması ve her detayı barındırması sitenin başarısını olumlu yönde etkiler. Sitede kullanılan metinler içerisinde ise anahtar kelimeler ön plana çıkar. Metinleri hazırlarken anahtar kelimelere özen göstermek gerekir. Sürekli olarak aynı cümlelerin kullanılması ve içeriğin doğallığını bozmak ile kalmıyor aynı zamanda spama düşerek başarısız olunmasına de neden olur. Bu yüzden arama motoru optimizasyonu için yazılan makalelerin mutlaka özgün içerik kullanılarak yazılmış olması gerekir. Site için yayınlanan makaleler ne kadar özgün ve kaliteli olursa web siteleri arama motorunda daha üst sıralarda yer alır.

1 Yorum

  • bahçeşehir çilingir / 21 Kasım 2016 at 21:24

    teşekkürler hocam güzel anlatım olmuş

    Cevapla