Sosyal imleme ile Alexa Backlink Kazanmak

Sitenizin alexa değerini daha iyi yerlere getirmek ve backlink kazanmak için yapabileceğiniz ilk şey Alexa Toolbar ve Alexa Widgets HTLM kodlarını sitenize yerleştirebilirsiniz. Bu alexa değerini düşürmede oldukça etkili bir yoldur. Ayrıca sosyal imleme sitelerine ve blog sitelerine yorumlar yazarak da alexa backlink kazanmanız mümkün. Backlink kazanabileceğiniz bir çok imleme sitesi vardır. Özellikle pligg imleme sitelerini rahatlıkla bulabilirsiniz. İmleme sitelerine eklenen linkleri, Alexa kısa sürede fark edecektir. Artan Alexa linkleri, Alexa sıralamanızı da etkiler. İmleme dışında blog yorumları ile de bunu sağlayabilirsiniz. Blog sayfalarına yorum yaparken site adı ve internet sitenizi girdikten sonra yorumlarda bulunabilirsiniz. Yorum yaparken konu ile alakalı yorumlarda bulunmanızda fayda var. Aksi halde yorumunuz onaylanmayabilir. Ayrıca yorumlarınızı olabildiğince uzun tutmakta da fayda bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar siteniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabiliyorlar.

Yorum yaparken dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta bir siteye toplamda 3 yorumu geçmeyecek şekilde site tanıtımı yapmaktır. Webmaster sitelerinde backlink kazandırmak için onlarca farklı site bulunuyor. Bu sitelere girerek her bir Blog için 3 farklı sitenizin tanıtım yazısını yayınlayabilirsiniz. Bu sayede siteniz backlink almış olacak.

Bunların dışında birde Tanıtım yazısı hazırlayarak backlink kazanabilirsiniz. Ancak tanıtım yazısı hazırlarken de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Öncelikle hazırlanacak olan tanıtım yazılarının sitenizi ile alakalı olması lazım. Ayrıca tanıtım yazısının bilgi verici yönünün de olması gerekiyor. Aksi halde internet kullanıcıları bu yazıları okumaz ya da belli bir noktadan sonra yarıda bırakabilirler.

Tanıtım yazısı yazarken SEO uyumuna ve yazıların %100 özgün olmasına da dikkat etmelisiniz. Özgün olmayan yazılar Google tarafından kopya içerik olarak algılanacak ve siteniz yine üst sıralara çıkmak yerine alt sıralara doğru ilerleyecektir. Tüm bunları uyguladığınız zaman sizde siteniz için ücretsiz olarak alexa backlink kazanabilirsiniz.

4 Yorumlar

 • osman sofular / 10 Mart 2015 at 18:37

  süper yorumlar daha öncede sitenizde gezinti yapmıştım emege saglık yararlı bilgiler elde ettim teşekkürler

  Cevapla
 • butik saati / 16 Mayıs 2015 at 12:46

  çok iyi teşekürler

  Cevapla
 • efitaş inşaat / 7 Haziran 2015 at 12:12

  teşekürler…

  Cevapla
 • Ercan / 4 Aralık 2015 at 21:38

  Çok meqbule keçdi bu her webmastere lazim tesekkur ederim

  Cevapla