Youtube Video Backlink Faydalı Mıdır?

Günümüzde video paylaşım amacıyla en çok kullanılan web siteleri arasında yer alan Youtube, backlink almak gibi farklı açıdan avantajlı imkanları da kullanıcılarına sunmaktadır. Backlink alımını kısaca açıklamak gerekirse, Youtube’a yüklediğiniz herhangi bir videonun açıklama kısmına istediğiniz web sitesinin URL’sini girerek bu web sitesinin daha fazla kişiye tanıtımını yapabilmek için aracı olarak Youtube gibi popüler ve ziyaretçi sayısı bakımından zengin bir web sitesini kullanmaktır. Youtube video backlink genellikle video siteleri için yararlı olmakla birlikte diğer web siteleri için de kullanışlıdır.

youtube backlink

Youtube video backlink almanın bazı koşulları bulunmaktadır. Bu koşulları yerine getiremediğiniz zamanlarda Sandbox gerçeği ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi koşulları yerine getirerek, doğru bir backlink uygulaması yaparak video backlink avantajlarından faydalanmamanız için hiçbir gerekçe kalmaz. Bunun için ilk önemli detaylardan birisi kesinlikle web siteniz yeni açıldıysa, video backlink yapmamalısınız. Bu sistem en az 1 aylık web siteleri için yarar sağlayan bir sistemdir. Youtube video backlink alma işlemini özellikle video veya film izleme siteniz için yapacaksanız, bu çalışmayı haftada bir yapabilirsiniz. Bu sistem en çok video izleme sitelerine katkı sağlamaktadır. Ancak tabii ki diğer web siteleri için olan katkısını da göz ardı edemeyiz. Bu nedenle web sitenizin çeşidine göre backlink alma sayınızı belirlemeye özen gösterin ve fazla alarak Sandbox’a düşmemeye çalışın.

Bu sistemin en önemli amacı videonun izleyici sayısının arttırılması. Link aldığınız videonun izleyici sayısı arttıkça web sitesinin popülerliği artacak ve dolayısıyla backlinkin de değeri artacaktır. Videoları izleyen kişiler, linke tıklarsa daha fazla hit sağlamış olurlar. Bu nedenle oldukça faydalı ve önemli bir backlink çeşididir.

1 Yorum

  • Maranello Alternator / 12 Kasım 2015 at 13:55

    faydalıdır yapın

    Cevapla